موسسه نوآوران راه ابریشم

موسسه فرهنگی و هنری نوآوران راه ابریشم به مدیر مسئولی آقای عقیل قرایی در شهریور 1390 با هدف تحقیق و پژوهش و اجرای سیستم های نوین علمی در ایران تاسیس گردید. این موسسه به عنوان پیشرو برنامه های حساب ذهنی و چرتکه ای در کشور فعالیت خود را با اخذ نمایندگی رسمی و انحصاری UCMAS (universal concept mental arithmetic system) در ایران آغاز و اولین مرکز تخصصی آموزش حساب ذهنی و چرتکه ای را در ایران درسال 1390 افتتاح نمود.

موسسه نوآوران راه ابریشم با همکاری معاونت محترم پژوهش و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش تهران و همچنین مدیریت محترم آموزش و پرورش منطقه 18 تهران اولین دوره آموزشی حساب ذهنی را در آذر ماه  1390 آغاز و تا کنون بیش از 7000 دانش آموز در سطوح مختلف این سیستم نوین آموزشی در سراسر ایران مشغول به تحصیل می باشند.

برنامه حساب ذهنی-چرتکه ای UCMAS دارای 10 سطح بوده و یادگیری هر سطح دو ماه و نیم به طول می انجامد. 
این برنامه نه تنها منجر به ایجاد اعتماد به نفس و تسلط دانش آموزان در ریاضیات می شود، بلکه با ایجاد یک چهارچوب زیربنایی سبب توسعه مهارت های مورد نیاز یادگیری در مدرسه و زندگی روزمره کودکان می گردد.

این موسسه در سال 1391 شعار "تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی"را سرلوحه کار خود قرارداده و با کمک تولید کنندگان ایرانی توانست کلیه اقلام آموزشی مورد نیاز این سیستم را که از کشور های چین، مالزی و هند وارد می­شد، در ایران تولید نموده و قسمتی از آنرا نیز به کشورهای اروپایی صادر نماید.

 

سیستم آموزشی دارای ابزار و وسایلی منحصر به فردی است که توسط آنها فرایند آموزش صورت می گیرد. این ابزار عبارت اند از:

1- کتاب (تمام رنگی) در 10 سطح اصلی و 3 سطح پیش دبستانی

2- دفترچه تند نویسی

3- دفترچه شنیداری

4- فلش کارت

5- چرتکه دانش آموزی

6- کیف دانش آموزان

7- تایمر

8- چرتکه معلم

  

       

 

افتخارات موسسه UCMAS

- عضو انجمن حساب ذهنی و چرتکه ای چین و ژاپن  Zhusuhan

- دارای گواهی‌نامه ایزو 9001

- ثبت در کتاب رکوردهای مالزی

- ثبت در کتاب رکوردهای LIMCA